Skip to product information
1 of 1

Tormaresca Neprica Puglia 2019 0.75L

Tormaresca Neprica Puglia 2019 0.75L

Regular price 1,001 ALL
Regular price 1,925 ALL Sale price 1,001 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Puglia / Itali.

VARIETETET -Primitivo.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT - VOL (13% dhe 14%)

PAMJA E VERËS -Ngjyrë intensive e kuqe rubin.

SHIJA -Në retrogusto ndihet shija e lartë e qershisë dhe reçelit, të plotësuara nga notat e luleve të trëndafilave dhe manushaqes. Të buta dhe elegante në shije, taninat shumë të holla të bartura duke stimuluar freskinë dhe gjallërinë i japin këtij primitivo karakterin e tij të këndshëm.

View full details