Skip to product information
1 of 1

Tormaresca Calafuria Rosato Salento 2022 0.75L

Tormaresca Calafuria Rosato Salento 2022 0.75L

Regular price 2,310 ALL
Regular price 2,310 ALL Sale price 2,310 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë Rose.

Prodhuar me teknika agrokulture biologjike.

KRAHINA -Puglia / Itali.

VARIETETET -Negroamaro 100%.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12%

PAMJA E VERËS -Rozë e lehtë me reflekse të kuqe, tepër e kthjellët.

SHIJA -Verë aromatike me bazën e fikut të zi, kardemonit dhe agrumeve. Freski e pëlqyeshme me aciditet të ekuilibruar mirë.

View full details