Skip to product information
1 of 1

Tormaresca Calafuria Elodie Rosato Salento 2022 1.5L

Tormaresca Calafuria Elodie Rosato Salento 2022 1.5L

Regular price 3,520 ALL
Regular price Sale price 3,520 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë Rose.

KRAHINA -Puglia / Itali.

VARIETETET -Negroamaro, Cabernet Franc, Syrah

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT - 12.5%

PAMJA E VERËS -Rozë e ndritshme e butë

SHIJA -Lulja e pjeshkës me ngjyrë rozë, Calafuria ka nota frutash të grejpfrutit rozë, pjeshkës, shegës në hundë, të kombinuara me ndjesi delikate lulesh të livandës. Në shije është i butë, dallohet për freskinë e tij të këndshme, i balancuar mirë me qëndrueshmërinë aromatike dhe një mprehtësi delikate.


View full details