Skip to product information
1 of 1

Tenute Lunelli Maso Montalto Trentino Pinot Nero D.O.C. 2019 0.75L

Tenute Lunelli Maso Montalto Trentino Pinot Nero D.O.C. 2019 0.75L

Regular price 8,000 ALL
Regular price Sale price 8,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Trentino, Itali

VARIETETET -100% Pinot Noir

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -VOL (13%)

PAMJA E VERËS -E kuqe e thellë

SHIJA -Tipike e varietetit: është kompleks dhe i ngrohtë, me strukturë të përqendruar dhe tanine shumë elegante. Ajo shfaq ekuilibër të shkëlqyer dhe gjatësi të madhe, duke shprehur veten në sugjerime pikante magjepsëse dhe fruta të shumëllojshme ndjesi.

View full details