Skip to product information
1 of 1

Tenute Lunelli Auritea Costa Toscana I.G.T. 2017 0.75L

Tenute Lunelli Auritea Costa Toscana I.G.T. 2017 0.75L

Regular price 16,000 ALL
Regular price Sale price 16,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Toskana, Itali

VARIETETET -Cabernet Franc 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -VOL (14%)

PAMJA E VERËS -Një e kuqe rubin e ndezur e thellë dhe e përqendruar.

SHIJA -Në hundë të mahnit me thellësinë e saj dhe përqendrimi, duke shfaqur aromat e pluhurit të kakaos, reçel rrushi pa fara e zezë dhe rozmarinë që i japin rrugë në nuanca më pikante dhe më balsamike.

Në qiellzë, struktura e tij solide por elegante thekson butësinë e taninave dhe në fund ofron një ngurtësi të caktuar, e dhënë nga përmbajtja fosile në tokë.

View full details