Skip to product information
1 of 1

Sensi Chianti 2020 0.75L

Sensi Chianti 2020 0.75L

Regular price 1,210 ALL
Regular price 1,210 ALL Sale price 1,210 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Toskanë / Itali.

VARIETETET -Sangiovese

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe

SHIJA -Vera karakterizohen nga nota qershie të kuqe dhe të zezë, barishte të egra dhe erëza, të mbështetura nga aciditeti i egër dhe taninet e strukturuara mirë.

View full details