Skip to product information
1 of 1

Rum Prohibido 12 0.7L

Rum Prohibido 12 0.7L

Regular price 2,400 ALL
Regular price 2,400 ALL Sale price 2,400 ALL
Sale Sold out
Tax included.

El Ron Prohibido Habanero, një rum premium 12 vjeçar nga Meksika me shije elegante të vaniljes, çokollatës dhe arrave. 

Ngjyra: Kafe e errët me ndezje të kuqërremta.

Aroma fillestare është e ëmbël me nota shumë intensive të arrave, rrushit të thatë dhe kumbullave. Aroma përfshin gjithashtu një gamë të gjerë tonesh: vanilje, dru, arrë, gjalpë, çokollatë dhe kafe.

I mëndafshtë në shije me një prekje karamel, rrush të thatë, dru arre dhe nota çokollate dhe kafeje.

Përmbajtja e alkoolit: 40% alc. Vol


View full details