Skip to product information
1 of 1

Prunotto Moscato D'Asti 2019 0.75L

Prunotto Moscato D'Asti 2019 0.75L

Regular price 2,350 ALL
Regular price 2,350 ALL Sale price 2,350 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

KRAHINA -Piemonte / Itali.

VARIETETET - Moscato bianco di Canelli.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -15%

PAMJA E VERËS - Ngjyrë intesive e verdhë kashte.

SHIJA - Një verë me notat karakteristike të mjaltit të akacies dhe murrizit. Në shije është e dendur, e plotë dhe elegante, me një shije përfundimtare të këndshme, të freskët dhe harmonike. E përkryer për t’u shoqëruar me ëmbëlsira të bëra me fruta të freskëta dhe me infuzion frutash, si luleshtrydhe, pjeshkë dhe manaferra. Ështe ideale në kombinimin me ëmbëlsira të thata, veçanërisht me panetone.

View full details