Skip to product information
1 of 1

Marchesi Di Barolo Cannubi 2012 0.75L

Marchesi Di Barolo Cannubi 2012 0.75L

Regular price 11,000 ALL
Regular price Sale price 11,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

Nje Cru i veçantë që merr vazhdimisht pikët maksimale në  kompeticionet e verërave në botë.

KRAHINA -Piemonte / Itali.

VARIETETET -Nebbiolo 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -14.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe shege me reflekse ngjyrë rubini.

SHIJA -Intensitet aromash si trëndafili, jamballi, vanilje dhe erëza  të tjera që spikasin.

View full details