Skip to product information
1 of 1

Lavico Etna Rosso 0.75L

Lavico Etna Rosso 0.75L

Regular price 3,960 ALL
Regular price 3,960 ALL Sale price 3,960 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e Kuqe.

KRAHINA -Siçili / Itali.

VARIETETET -Nerello Mascalese

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT - 13%

PAMJA E VERËS -E kuqe rubin me reflektime delikate të granatës

SHIJA - Buqetë komplekse dhe intriguese. Bie në sy përbashkimi i notave  të frutave të kuqe me ndjesi balsamike dhe minerale të cilat përzihen me vanilje dhe nota picante. Shije e  strukturuar dhe elegante, me një freski dhe një shije delikate të kripur, tanina paraqitet si e pjekur dhe e mirëi balancuar. Një pas shije këmbëngulëse dhe stimuluese.

 

View full details