Skip to product information
1 of 1

Fantinel Sant Helena Collio Friulano 2018 0.75L

Fantinel Sant Helena Collio Friulano 2018 0.75L

Regular price 3,960 ALL
Regular price 3,960 ALL Sale price 3,960 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

Prodhuar nga një varietet unik dhe autentik i zonës së Friulit.

KRAHINA -Friuli / Itali.

VARIETETET -Friulano 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13.5%

PAMJA E VERËS -E verdhë e lehtë me nota lehtësisht të gjelbëra dhe shumë e dendur në strukturë.

SHIJA -Delikate, agrumike, arome lulesh të bardha, bajame dhe freski e pëlqyeshme.

View full details