Skip to product information
1 of 1

Fantinel Prosecco Rose Brut Spumante 0.75L

Fantinel Prosecco Rose Brut Spumante 0.75L

Regular price 2,035 ALL
Regular price 2,035 ALL Sale price 2,035 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Spumante Rose.

KRAHINA -Friuli / Itali.

VARIETETET -Pinot Nero 90%, Chardonnay 10%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -VOL (14.5%)

PAMJA E VERËS -Ngjyrë Rose e çelur qershie.

SHIJA -Një verë e freskët me aroma frutash pylli, si mjedra, manaferat dhe luleshtrydhet e egra, perlage fin dhe elegant, me një finale të këndshme panbriosc.

View full details