Skip to product information
1 of 1

CALANICA SYRAH 2022 0.75L

CALANICA SYRAH 2022 0.75L

Regular price 2,255 ALL
Regular price Sale price 2,255 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Siçili / Itali.

VARIETETET -Syrah 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13%

PAMJA E VERËS -E kuqe rubin e ndezur

SHIJA -Nota aromatike frutash të kuqe, manaferra të egra, barishte mesdhetare, nota detare dhe erëza delikate.

Shije e freskët, aromatike, e pasur dhe me taninë të këndshme.

Syrah "Calanica" nga Duca di Salaparuta është një verë e kuqe që ka lindur në kodrat e Trapanit dhe e vjetëruar për disa muaj në çelik. Është e dallueshme për pasurinë e aromave: kumbulla, qershia, manaferrat, erëzat delikate dhe barishtet aromatike të scrubit mesdhetar. Në gllënjkë tregon një progresion dinamik, i mbështetur nga një freski e gjallë, një notë e këndshme e shijshme dhe një theks i shkëlqyer tanine.

View full details