Skip to product information
1 of 1

Calanica Frappato 2020 0.75L

Calanica Frappato 2020 0.75L

Regular price 2,255 ALL
Regular price 2,255 ALL Sale price 2,255 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Siçili / Itali.

VARIETETET -Frappato 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe rubin me reflektime vjollce.

SHIJA -Aromë trëndafili dhe manushaqesh, fruta të kuqe të pjekura, nota barishtesh mesdhetare dhe erëza të ëmbla. Shije kadifeje me tanine të buta, harmonike dhe këmbëngulëse. Aromat e qershisë së pjekur, luleshtrydhes së coptuar dhe piperit të bluar, së bashku me një erë eukalipt. Aromat vazhdojnë me një nuancë portokalli të kuq dhe tanine fleksibël.

View full details