Skip to product information
1 of 1

Bolla Amarone Della Valpolicella Classico 2017 0.75L

Bolla Amarone Della Valpolicella Classico 2017 0.75L

Regular price 6,050 ALL
Regular price Sale price 6,050 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

Prodhuar me metodologjinë tradicionale të dekantimit.

KRAHINA -Veneto / Itali.

VARIETETET -Corvinia, Corvinone dhe Rondinella.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -VOL (15%)

PAMJA E VERËS -E kuqe e thellë rubini me strukturë të dendur.

SHIJA -Aromë intensive erëzash, qershie dhe kakao që ndihmon shijet e tjera të ndihen si retrogusto.

View full details