Skip to product information
1 of 1

Bianca Di Valguarnera 2016 0.75L

Bianca Di Valguarnera 2016 0.75L

Regular price 9,020 ALL
Regular price Sale price 9,020 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

KRAHINA -Siçili / Itali.

VARIETETET -Inzolia 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13.5%

PAMJA E VERËS -intensive e verdhë e artë e ndritshme

SHIJA -Aromë kajsie dhe pjeshkë të pjekur, mjaltë, vanilje, barishte mesdhetare. Shije e plotë, e gjerë dhe mbështjellëse, e freskët dhe e shijshme, e vazhdueshme. Bianca di Valguarnera është një verë e bardhë me një traditë fisnike. Vinifikuar me kujdes të përpiktë, vjetërohet në barrika lisi dhe shquhet për aromën e tij intensive dhe shijet e pasura me nuanca, të cilat në shije mahnitin me notat e tyre të freskëta të papritura. E shkëlqyeshme për të shoqëruar pjatat e peshkut, është gjithashtu e shkëlqyer si një verë meditimi.

View full details