Skip to product information
1 of 1

Bella Serata Sangiovese Igt Puglia 2021 0.75L

Bella Serata Sangiovese Igt Puglia 2021 0.75L

Regular price 660 ALL
Regular price 660 ALL Sale price 660 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

KRAHINA -Puglia / Itali.

VARIETETET -Rrush Sangiovese 

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13%

PAMJA E VERËS -Ngjyrë granate mesatare në të thellë.

SHIJA -Trup mesatar, me aroma te manaferrave te kuqe dhe frutit te damsonit. E fresket dhe me gjalleri ne qielleze me frut manaferreje plot leng dhe nje aluzion pikant te balancuar nga aciditet te ithet. E persosur me pjata italiane tipike, mishera te kuq, pica dhe djathera.

Temperatura e sherbimit: 14 -16

View full details