Skip to product information
1 of 1

Villa Antinori Rosso 2019 0.375L

Villa Antinori Rosso 2019 0.375L

Regular price 1,820 ALL
Regular price 1,820 ALL Sale price 1,820 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

E kaluar 12 muaj në fuçi lisi përpara mbushjes në shishe.

KRAHINA -Toskanë / Itali.

VARIETETET -Sangiovese, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe e ndezur rubini me refleks në të purpurt.

SHIJA -Spikasin aromat e mjedrës, kumbullës së pjekur dhe vishnjes. Në shije të jep ndjesinë e frutave, vaniljes dhe lisit.

View full details