Skip to product information
1 of 1

Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino 2018 1.5L

Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino 2018 1.5L

Regular price 19,250 ALL
Regular price Sale price 19,250 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

E destinuar për t’u ruajtur gjatë në vite.

 KRAHINA -Toskanë / Itali.

VARIETETET -Sangiovese grosso (Brunello di Montalcino).

PAMJA E VERËS -E kuqe tepër e gjallë me refleks të bukur në të purpurt.

SHIJA -Një buqetë e pasur aromash, fruta pylli, kumbull e thatë dhe lule e zonës së Sangiovese-s. Shije tepër e këndshme që zgjat me nota të buta dhe retrogusto lisi.

View full details