Skip to product information
1 of 1

Antinori Peppoli Chianti Classico 2021 0.75L

Antinori Peppoli Chianti Classico 2021 0.75L

Regular price 2,860 ALL
Regular price 2,860 ALL Sale price 2,860 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Toskanë / Itali.

VARIETETET -Sangiovese, Merlot, Syrah.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe e ndezur rubini me refleks në të purpurt.

SHIJA -Spikatin aromat e qershisë dhe mjedrës, në plan të dytë janë lulet dhe erëzat. Në shije arrini të perceptoni lisin e tymosur, nga butet e mëdha të trajtimit.

View full details