Skip to product information
1 of 1

Antinori Le Mortelle Vivia Maremma Toscana 2019 0.75L

Antinori Le Mortelle Vivia Maremma Toscana 2019 0.75L

Regular price 2,310 ALL
Regular price 2,310 ALL Sale price 2,310 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

KRAHINA -Maremma / Toskanë.

VARIETETET -Vermentino, Viogner, Ansonica.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -Ka një ngjyrë të bardhë elegante.

SHIJA -Ka aromë të këndshme dhe të freskët. Shija që mbizotëron është ajo e frutave, agrumeve dhe luleve. Me shije të lehtë dhe elegante, kjo etiketë është verë ideale për aperitif dhe antipasta të lehta deti.

View full details