Skip to product information
1 of 1

Valpolicella Cl. Sup. Dop Quintarelli 2014 0.75L

Valpolicella Cl. Sup. Dop Quintarelli 2014 0.75L

Regular price 22,000 ALL
Regular price Sale price 22,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e ëmbël

KRAHINA -Veneto / Itali.

VARIETETET -Cabernet Sauvignon, Corvina, Corvinone, Croatina, Nebbiolo, Rondinella, Sangiovese

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -15%

PAMJA E VERËS -Ngjyrë portokalli me aroma granate.

SHIJA -Aromë me nota intensive dhe të bollshme të frutave të kuqe të pjekura, erëzave të ëmbla, kakaos, pjekjes, therjes dhe jehonës balsamike. Shija e plotë, e bollshme, e dendur dhe e ngrohtë, e gjatë dhe shumë elegante. I vjetëruar në fuçi të mëdha lisi për gjashtë vite, përzierja e jashtëzakonshme Valpolicella e Quintarelli - e cila ka përqindje të vogla të Cabernet Sauvignon, Nebbiolo, Croatina dhe Sangiovese-tregon tone eterike të jamballit, xhenxhefilit të tharë, manafera të kuqe të egëra dhe erëza. Tekstura është e lëmuar, me një prekje të nenexhikut të copëtuar.

View full details