Skip to product information
1 of 1

Tequila Reposado Corralejo 0.7L

Tequila Reposado Corralejo 0.7L

Regular price 3,240 ALL
Regular price 3,240 ALL Sale price 3,240 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Tequila 100% agave, e përftuar nga distilimi i dyfishtë i mushtit të fermentuar nga agave blu e Weber.
Corralejo Tequila ka një aromë të butë me një karakter të fortë. Ka një gamë të gjerë tonesh që rrjedhin nga druri i lisit amerikan në të cilin pushohet.
Ngjyra e produktit tonë tregon thellësi të madhe në krahasim me blunë e fushave të agave, qiellit dhe detit.


 E verdhë e artë me ndezje drite shkëlqyese.

 Agave e gatuar me nota freskuese agrume grejpfruti dhe lime.

 Nota të lëmuara agrume me një shije të qëndrueshme që ngjall tonet e drurit të vaniljes.

 38% alc. Vol
View full details