Skip to product information
1 of 1

Tenute Lunelli Pietragrande Trentino Bianco D.O.C. 2021 0.75L

Tenute Lunelli Pietragrande Trentino Bianco D.O.C. 2021 0.75L

Regular price 2,800 ALL
Regular price Sale price 2,800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

KRAHINA -Trentino, Itali

VARIETETET -80% Chardonnay dhe 20% Sauvignon

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -E verdhë e ndritshme.

SHIJA -Është i gjallë, freskues dhe I lezetshëm. Fruta që mbushin gojën, e rrumbullakosur në pjesën e përparme të qiellzës çfarë i hap rrugë notave tërheqëse të ngjashme me agrumet dhe sugjerime minerale në përfundim.

View full details