Skip to product information
1 of 1

Rosso Del Bepi Igp Quintarelli 2010 0.75L

Rosso Del Bepi Igp Quintarelli 2010 0.75L

Regular price 33,000 ALL
Regular price Sale price 33,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe

KRAHINA -Veneto / Itali

VARIETETET -Corvina 55%, Rondinella 30%, Cabernet Sauvignon 15%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT Viti 2010 – 15.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe rubin

SHIJA -Aromë erëzash të frutave të kuq, me një nuancë jamballi, qershie dhe duhani. Shije Elegante dhe e butë, me një strukturë të jashtëzakonshme, me tanine të ëmbla dhe një teksturë të mëndafshtë, shumë e gjatë në fund. Verë e kuqe me strukturë të jashtëzakonshme, me një buqetë komplekse që varion nga frutat e kuqe deri tek jamballi dhe duhani, me teksturë të mëndafshtë, elegante dhe e butë, me qëndrueshmëri të bukur dhe e vjetëruar për 7 vjet në fuçi lisi.

View full details