Skip to product information
1 of 1

Primofiore Igp Quintarelli 2019 0.75L

Primofiore Igp Quintarelli 2019 0.75L

Regular price 10,010 ALL
Regular price Sale price 10,010 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe

KRAHINA -Veneto / Itali

VARIETETET - Cabernet Franc 25%, Cabernet Sauvignon 25%, Corvina 25%, Corvinone 25%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT  – VOL (14%)

PAMJA E VERËS -E kuqe rubin intensive

SHIJA - Aroma e notave të violetës me nuanca qershie dhe një fund pikant. Shije e butë, freski dhe shije e bukur, e ekuilibruar mirë. Primofiore është një verë e kuqe rubin intensive, në gotë hapet me nota vjollce dhe qershie dhe na jep një fund pikant, të butë, elegant, me një freski të bukur dhe ekuilibër të madh. Për t'u shijuar me mish, mish të kuq të pjekur dhe të zier, djathë të vjetër dhe rizoto.

View full details