Skip to product information
1 of 1

Nawari 2019 0.75L

Nawari 2019 0.75L

Regular price 8,800 ALL
Regular price Sale price 8,800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e Kuqe

KRAHINA -Siçili / Itali.

VARIETETET -Pinot Nero 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -13.5%

PAMJA E VERËS -Ngjyrë e kuqe rubin e ndezur me nuanca granate.

SHIJA -Aromë e pasur dhe elegante, me aroma të manave të egra në reçel, erëza të egra, duhan dhe vanilje. Shije e lëmuar, e rrumbullakët, e ngrohtë dhe e strukturuar, me një freski të mirë dhe një qëndrueshmëri të gjatë, me tanine të gjalla.

"Nawari" është një shprehje intensive dhe elegante e Pinot Noir, në shpatet e Etna, e vjetëruar për 15 muaj në barrika.

Është elegante, e pasur dhe e strukturuar, me parfume reçeli frutash, erëza dhe vanilje. Shija është e ekuilibruar, intensive, e këndshme taninike, e freskët dhe e qëndrueshme.

View full details