Skip to product information
1 of 1

Es The Pale Rose 2021 0.75L

Es The Pale Rose 2021 0.75L

Regular price 2,420 ALL
Regular price 2,420 ALL Sale price 2,420 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë Rose

KRAHINA -Provence, Francë.

VARIETETET -Grenache, Cinsault, Syrah

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -Rozë

SHIJA -Aromë me Luleshtrydhe, qershi e bardhe, mjedra, pjeshke, gëlqere, lule të bardha, kajsi, brumë. E krijuar me rrush nga rajoni Vin de Pays Du Var i Provence, The Pale është një roze cilësore, që i bën të gjithë të tjerat të zbehtë në krahasim: e thatë dhe freskuese, në një ngjyrë gri-rozë me fruta të lehta dhe një përfundim të pastër. Pale është argëtuese dhe e freskët me nota të lehta frutash dhe një shije elegante.

View full details