Skip to product information
1 of 1

Carpano Vermut Bianco 1L

Carpano Vermut Bianco 1L

Regular price 1,950 ALL
Regular price Sale price 1,950 ALL
Sale Sold out
Tax included.

SHIJA E PAGABUESHME E CARPANO BIANCO VJEN NGA BUQETA E TIJ SPECIALE E PARFUMUAR.

Vermutët më elegantë dhe më të parfumuar nga Carpano. Ideale e servirur e ftohtë, e drejtë, mbi shkëmbinj me një fetë grejpfrut. Përmbajtja e alkoolit 14.9% vol.PËRBËRJA DHE KARAKTERISTIKAT
Carpano Bianco ka një ngjyrë të verdhë të lehtë, një aromë të freskët dhe komplekse dhe një notë vere lehtësisht të identifikueshme, përveç aromave agrume dhe frutave ekzotike. Kokrrat e freskëta të kakaos dhe bajamet plotësojnë buqetën e këtij vermuti të shijshëm. Një shije fillimisht e lëmuar dhe prej kadifeje rrumbullakohet nga një notë komplekse vere me tone minerale. Këmbëngulës dhe i lezetshëm, ky vermut është i përsosur për çdo rast. 
View full details