Skip to product information
1 of 1

Astoria Ribolla Gialla Butterfly Brut Spumante 0.75L

Astoria Ribolla Gialla Butterfly Brut Spumante 0.75L

Regular price 1,100 ALL
Regular price 1,100 ALL Sale price 1,100 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Astoria Wines është një nga eksponentët kryesorë të artit të Prosecco-s. Ajo u themelua në vitin 1987 nga një familje, që i ishte përkushtuar kultivimit të hardhisë për breza të tërë dhe tani është prodhuesi kryesor privat i verërave Conegliano-Valdobbiadene DOCG. Falë punës së përpiktë të bërë nga teknikët dhe kultivuesit e saj, çdo vit Astoria Wines përpunon 7 milionë kg rrush - në një objekt që i dedikohet ekskluzivisht prodhimit të verës - dhe i kthen ato në një linjë të mbushur me yje të verërave nga Treviso, zonë dhe më gjerë që mund të gjendet në baret dhe restorantet më të mira në të gjithë globin. Në botën e Verërave Astoria natyra, shija dhe idealet luajnë një rol vendimtar.

View full details