Skip to product information
1 of 1

Astoria Prosecco Treviso 0.75L

Astoria Prosecco Treviso 0.75L

Regular price 1,730 ALL
Regular price 1,730 ALL Sale price 1,730 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Mbulesa e harkuar e galerave veneciane, tiemo mbronte komandantët dhe oficerët nga furia e deteve. Në Bucintoro, simboli luksoz i anijes Serenissima, tiemo ishte zbukuruar me kadife të kuqe të ndezur dhe mbështetur nga kariatida të arta: ishte vendi i nderit i rezervuar për fronin dukal. Precious Prosecco Doc, Tiemo është versioni Brut i Galie-t të saj binjak. Rrushi i vjelur me dorë nga vreshtat kodrinore dërgohet shpejt në presim dhe mushti fermentohet në një temperaturë të kontrolluar; Fermentimi i dytë i ngadalshëm i mëvonshëm harmonizon trashëgiminë aromatike, duke rikthyer aromat e frutave të freskëta dhe agrumeve, shija e ekuilibruar këndshëm dhe e gjithanshme e bën atë ideal si aperitiv, me pjatat e para delikate dhe rizotot pranverore. Për dashamirët e një shije pak të thatë.

NGJYRA: e verdhë kashte e zbehtë

AROMA: elegante, me fruta, me lule

SHIJA: karakteristike, e këndshme, harmonike

PËRFUNDIMI: Brut

View full details