Skip to product information
1 of 1

Ao Yun 2015 0.75L

Ao Yun 2015 0.75L

Regular price 88,000 ALL
Regular price Sale price 88,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Yunnan (Shangri La) / Kinë.

VARIETETET -Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT – VOL (15%)

PAMJA E VERËS -E kuqe e thellë e dendur me refleks rubini.

SHIJA -Shije e pasur frutash si vishnja dhe qershia, me retrogusto piperi të zi dhe finoku. Kësaj ndjesie elegante i shtohen edhe elemente të tjera për të zgjatur taninën dhe ndjesinë e mëndafshtë.

View full details