Skip to product information
1 of 1

Antinori Solaia Toscana 2018 0.75L

Antinori Solaia Toscana 2018 0.75L

Regular price 88,000 ALL
Regular price Sale price 88,000 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Toskanë / Itali.

VARIETETET -Cabernet Sauvignon 70%, Sangiovese 20%, Cabernet Franc 5%.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -15%

 PAMJA E VERËS -E kuqe gjaku me refleks të purpurt dhe dendësi të lartë.

SHIJA -Solaia, shpreh aromat e frutave të thata si kumbulla dhe mjedra. Freskia dallohet në notat balsamike, erëzat, jamballi i zi dhe mentja. Në fund të përpunimit, kjo verë ngacmohet me pak vanilje, për një nisje elegante që bëhet tepër komplekse dhe e pasur.

View full details