Skip to product information
1 of 1

Antinori Furia Di Calafuria Salento 2022 0.75L

Antinori Furia Di Calafuria Salento 2022 0.75L

Regular price 4,620 ALL
Regular price 4,620 ALL Sale price 4,620 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë Rose.

KRAHINA -Puglia / Itali.

VARIETETET -Negroamaro, Cabernet Franc, Syrah

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -Rozë e ndritshme e butë

SHIJA -Aromë e freskët, aromatik, delikate, që të kujton verën e freskët dhe frutat ekzotike me nuanca lulesh të luleve të portokallit. Shije e freskët, e shijshme, minerale, e shkathët, me një korrespodencë të shkëlqyer hundë me gojë dhe një fund pak agrume

View full details