Skip to product information
1 of 1

Antinori Franciacorta Rose 0.75L

Antinori Franciacorta Rose 0.75L

Regular price 5,720 ALL
Regular price Sale price 5,720 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë Rose.

KRAHINA -Lombardi / Itali.

VARIETETET -Pinot Nero 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -VOL (12.5%)

PAMJA E VERËS - Rozë e lehtë, me një shkumë kremoze perlash fin dhe të zgjatur.

SHIJA - Aroma frutash dhe lulesh të egra. Në qiellzë është e freskët, e strukturuar, e këndshme dhe elegante. Abinim perfekt si aperitif. Shoqërohet me pjata me bazë proshutash dhe pjata të para me bazë frutash. Mishra të bardhë dhe djathra gjysëm të stazhonuar.

View full details