Skip to product information
1 of 1

Antinori Franciacorta Cuvee Royale 2017 0.75L

Antinori Franciacorta Cuvee Royale 2017 0.75L

Regular price 5,170 ALL
Regular price Sale price 5,170 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Vere e bardhë.

KRAHINA -Lombardi (Franciacorta) / Itali.

VARIETETET -Chardonnay 78%, Pinot Nero 12%, Pinot Bianco 10%.

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -12.5%

PAMJA E VERËS -E verdhë gjelbëroshe vezulluese me bulëza të shumta që qëndrojnë gjatë.

SHIJA -Shije e lehtë me nota agrumesh, pjeshkë e bardhë dhe mollë. Tepër e gjallë me retrogusto elegante dhe harmonike.

View full details