Skip to product information
1 of 1

Antinori "A" Rosato Toscana 2021 0.75L

Antinori "A" Rosato Toscana 2021 0.75L

Regular price 6,600 ALL
Regular price 6,600 ALL Sale price 6,600 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë Rose.

“A” përfaqëson sfidën e familjes Antinori për të prodhuar një verë roze të cilësisë së padiskutueshme e bërë me kujdesin dhe pasionin maksimal që vjen nga dashuria e tyre për këtë territor të pasur me hijeshi dhe histori dhe nga një varietet rrushi shumë i

vjetër dhe tradicional. Identiteti i fortë i Aleatico, një rrush aromatik i rritur në tokë me origjinë vullkanike, prodhon një verë magjepsëse që është delikate dhe jashtëzakonisht elegante.

KRAHINA -Toskana / Itali.

VARIETETET -Aleatico 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT –13.5%

PAMJA E VERËS -Rozë e ndritshme koral

SHIJA -Aroma e notave frutore të luleshtrydheve të egra, manave, grejpfrutit rozë dhe shegës me nuanca trëndafili dhe ndjesi mesdhetare. Shije e lehtë, e freskët, e shijshme dhe delikate, me profil mesdhetar.

View full details