Skip to product information
1 of 1

Wild Turkey 0.7L

Wild Turkey 0.7L

Regular price 2,700 ALL
Regular price Sale price 2,700 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Krijuar fillimisht nga Kentaki Bourbon Hall-of-Famer Eddie Russell si "Wild Turkey 81", Wild Turkey Bourbon plaket në fuçi amerikane të lisit të bardhë me karakterin me te thelle, numer 4 te "aligatorit". Me nota te vaniljes se embel, dardhes dhe nuancave te erezave, ky burbon perfundon me nje arome te plote dhe te pasur, pavaresisht nese e shijoni koktejin e drejte ose burbon. 

Shije: Nje shperthim vanilje dhe karamel, me nuanca mjalti dhe portokalli.

Aromë: Vanilje, karamel dhe lis.

Përfundimi: I zgjatur me lis te bute dhe nota frutash te thata. 

View full details