Skip to product information
1 of 1

Termanthia 2015 0.75L

Termanthia 2015 0.75L

Regular price 52,800 ALL
Regular price Sale price 52,800 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

KRAHINA -Castilla y León / Toro / Spanjë.

VARIETETET -Tinta de toro, Tempranillo

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -15%

PAMJA E VERËS -E kuqe e errët intensive me trup të plotë e të dendur.

SHIJA -Tërheqëse, e ëmbël dhe e gjerë në shije. Tregon skicim të shkëlqyeshëm dhe goditje të fortë në një përfundim mbresëlënës të gjatë, të errët të drejtuar nga manaferrat, i përshtatur nga taninet harmonike dhe me ndërtim të ngadaltë.

View full details