Skip to product information
1 of 1

Nino Negri Sfursat Carlo Negri Valtellina 2016 0.75L

Nino Negri Sfursat Carlo Negri Valtellina 2016 0.75L

Regular price 5,005 ALL
Regular price 5,005 ALL Sale price 5,005 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe.

Prodhuar me teknikën e tharjes së rrushit.

KRAHINA -Lombardia / Itali.

VARIETETET -Nebbiolo (Chiavennasca).

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT - 15.5%

PAMJA E VERËS -E kuqe shege me strukturë të dendur.

SHIJA -Në shijen e saj spikasin nota frutash dhe erëza si: piperi, kanella, lajthia dhe jamballi.

View full details