Skip to product information
1 of 1

Mezcal Perro de San Juan Abokado 0.7L

Mezcal Perro de San Juan Abokado 0.7L

Regular price 5,400 ALL
Regular price 5,400 ALL Sale price 5,400 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Mezcal Perro de San Juan Abokado


E veçantë për butësinë dhe lehtësinë e pirjes. Notat e ëmbla të mësipërme vijnë nga pjesa tjetër e atributeve të saj bimore dhe minerale. Mbështjellëse dhe magjepsëse në qiellzën tuaj.


Ngjyra: Ngjyra e kuqërremtë.


Aroma: banane e pjekur, agrume e bukur, dëllinjë, agave e tymosur, vegjetale, anise, bar i prerë, nenexhik, kanellë, shkop, kokrra piper, tekstil, shëllirë, dheu, tymuese, dru, e lëmuar, elegante

Përfundimi: me bar, një prekje nenexhik, bujoni i pulës, mishi, tym i këndshëm, si skocez, i lëmuar, i butë, interesant, elegant.

Përmbajtja e alkoolit: 42.3%

View full details