Skip to product information
1 of 1

Kurtatsch Caliz Chardonnay Alto Adige 2021 0.75L

Kurtatsch Caliz Chardonnay Alto Adige 2021 0.75L

Regular price 2,750 ALL
Regular price Sale price 2,750 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e bardhë.

KRAHINA -Alto Adige (Tiroli i Jugut) / Itali.

VARIETETET -Chardonnay 100%

PËRMBAJTJA E ALKOOLIT -VOL (13.5%)

PAMJA E VERËS -Ngjyrë e verdhë me një vezullim të gjelbër

SHIJA -Ky është një Chardonnay i pasur dhe i pasur. Me një buqetë harmonike me kajsi, arra kokosi dhe aroma të thekura, arrat nga plakja e lisit. Në shije ka agrume të pjekura, klementinë, pjeshkë dhe vanilje. Me trup të plotë dhe me një përfundim të shijshëm, kompleksiteti i tij do t'ju shpërblejë me çdo gllënjkë.

View full details