Skip to product information
1 of 1

Glenmorangie Xbyg Malt Scotch Whiskey 0.7L

Glenmorangie Xbyg Malt Scotch Whiskey 0.7L

Regular price 5,260 ALL
Regular price Sale price 5,260 ALL
Sale Sold out
Tax included.

X NGA GLENMORANGIE

Në ndjekje të kombinimeve të reja të shijeve, u krijua uiski e përsosur me një malt për përzierje. E shoqëruar me mikserin tuaj të preferuar, X by Glenmorangie krijon pije të shijshme pa mundim. U përdorën grupi epik i fuçive, për të arritur këtë uiski të këndshëm të lirë. Aromat e shijshme të portokallit, të dardhës, vaniljes dhe dorëzonjës, vendosin skenën për një ekstravaganzë shije, nga vorbullat e sherbetit të portokallit deri te shpërthimet e kremës së brulée të spërkatur me fudge çokollate.

40% VOL

View full details