Skip to product information
1 of 1

Glen Grant 5-Vjeçar 0.7L

Glen Grant 5-Vjeçar 0.7L

Regular price 2,500 ALL
Regular price Sale price 2,500 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Glen Grant u themelua në 1840, nga vëllezërit John dhe James Grant, dy ish-distilatorë dhe kontrabandistë të paligjshëm që vendosën të marrin një licencë per ta prodhuar vete whisky-n e famshem. Ikone e famshme ne Itali dhe lider ne tregun  e whiskey. Shije e paster dhe ngjyre e verdhe e zbehte dalluese ne krahasim me whisky te tjere.

Ky është një uiski skocez me një malt, ndër më të shiturit në botë, me ngjyrë të artë të çelur, i pasur, prej kadifeje, me shije frute me një nuancë erëzash. Në shije është kremoze dhe me shije frutash, në gojë është pak e thatë me nuanca molle dhe amëz arre. 

40% VOL

View full details